Generalforsamling i L&F Centrovice den 26. maj – Husk tilmelding

Vi afholder generalforsamling i L&F, hvor tilmelding er vigtigt. Vi glæder os til at se vores medlemmer igen, på Dalum Landbrugsskole, hvor I vil møde den nye formand for Landbrug & Fødevare. 

Vi er rigtig glade for, at vi efter en lang periode med nedlukning pga. Covid-19 igen har mulighed for at samle jer, vores medlemmer. Vi glæder os meget til at byde jer velkommen til dette års generalforsamling i L&F Centrovice, som afholdes på onsdag den 26. maj på Dalum Landbrugsskole. På generalforsamlingen kan I møde Landbrug & Fødevarers nye formand, Søren Søndergaard.

Foruden Søren Søndergaard har vi også indbudt en hemmelig gæst, som vi nu kan løfte sløret for. Den hemmelige gæst er Carsten Aa, direktør for Lindø port of Odense og formand for Danske Havne. Carsten Aa vil fortælle om den udvikling havnen i Munkebo har gennemgået – fra skibsværft til industrihavn. Et oplæg som skal være med til at inspirere os i vores fælles udvikling af det fynske landbrug.

Planen for generalforsamlingen ser således ud:
17:30-18:45 Spisning
19:00-22:00 Generalforsamling
22.00-23:00 Pølsevognen åbner og der vil være øl og vand.

VIGTIGT: 
– Sidste tilmelding er nu på mandag den 24. Maj.
– Husk at medbringe et opdateret Coronapas og et mundbind.

Vi glæder os til at se jer.